Op.Dr.TARIK IŞIK, KOPAN PARMAKLARI YERİNE DİKTİ

Op.Dr.TARIK IŞIK, KOPAN PARMAKLARI YERİNE DİKTİ haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2022-09-21 12:38

Op.Dr.TARIK IŞIK, KOPAN PARMAKLARI YERİNE DİKTİ

Özel Samandağ Deniz Hastahanesi Ortopedi ve Travmatoloji polikliniği doktoru Op.Dr. Tarık Işık, doğrama atölyesinde parmaklarını makinaya kaptıran O.U. isimli hastaya yaptığı başarılı operasyonda parmaklarını yerine dikti.

Op.Dr. Işık, üç parmağı kopan ve dördüncü parmağının damar ve sinirleri yaralanan hastayı dokuz buçuk saat süren başarılı bir ameliyat sonrasında  mikrocerrahi yöntemiyle parmak damarları, sinirleri, lifleri ve kemikleri onardı.

El yaralanmalarında damar yaralanması mevcut ise hastanın en acil bir şekilde ameliyata alınmasını gerektiğini belirten Op.Dr.Tarık Işık: “Aksi taktirde parmaklarda çürüme sonucu uzuv kaybı yaşanır. Bu tür yaralanmalarda parmak veya uzuv kopmaları varsa bunları uygun transfer yöntemleri ile hastahaneye getirmek çok önemlidir.”dedi.

İş kazalarına dikkat çeken Op.Dr. Işık, iş kazalarında iş güvenliği kurallarına mutlaka uyulması gerektiğini, ancak bölgemizde yeterince kurallara uyulmadığını ifade ederek, parmak, el, kol ve bacak kopmaları, uzuv kaybı ve sakatlıklarla sonuçlanacağından iş güvenliği kurallarına uyulması gerektiğini dile getirdi.