Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tahir ZAN
BİYOTEKNOLOJİYE İHANET EDEN NANOTEKNOLOJİ
24.02.2021

BİYOTEKNOLOJİYE İHANET EDEN NANOTEKNOLOJİ

Dünyamız yeni yaşam stilini etkileyen, fonksiyonel türbülanslı girdabın etkisi altına girmiştir.

Bilim ve teknolojik çağı farklı denge ve değişimlerle şekillenerek değişeceğinden, yaşanacak sistematik yapısal küreselleşme felaketine hazır olun.

Günümüzde toplumun modern hayat kalitesinin yükseltilmesini amaçlayan, bilimsel araştırma, geliştirme ve uygulamalarla, teknoloji kavramını temsil eden mühendisliğin ve teknolojik ürünlerin temeli bilgi ve ilime dayalıdır.

Bilim ve teknolojinin, çevre ve doğanın korunmasında, gelişme ve ilerlemelerde, insan yaşamının rahatlamasında, endüstri, tarım, ekonomi, sağlık, uzay, vb. alanda olumlu etkisi kadar, doğa ve ekolojik dengenin tahrip edilmesi, yeraltı kaynakların tükenmesi, biyo-çeşitliliğin azalması, ürünlerin genleriyle oynanması, insan klonlama riski, dışa bağımlılık, silahlanma yarışı vb. olumsuz etkisi vardır.

Düşünsel anlamda canlıların yaşam alanlarını barındıran doğayı, çevreyi ve geleceği uygun plan ve programla sürdürülebilir yapmaktan başka seçenek kalmamıştır.

Network analizim bir var olanı bilmenin temelini oluşturan kavramların kendisi de var etme gücünün ürünlerinden olduğundan, dönüşümlere yol açan vardan, sıra dışı bilgiyle yeni var icat etmek zorundayız.

Çünkü dünyamız mikro-elektromekanik, termonükleer, termodinamik, lazer, auroral, hipersonik, dijital vb teknolojik açıdan uzay güç, yapay güç ve siber güçle bölünerek, geri dönülemez değişim ve dönüşüm sürecine girmiştir.

Dünyayı kuşatan akıma karşı, teorinin geçerliliği pratiğe, pratiğin gücü teoriye dayandığından, teorinin heyecanını görmek ve pratiğin teoriye ihanet etmesini engellemek için geminin yönünürüzgarın yönüne göre değiştirmek zorundasınız.

Bana ait 04.08.2016 tarihli "Uzayda Hipersonik Nükleer Strateji30.11.2017 tarihli "Yeni Nesil Stratejik Nükleer Füzeler" ile 15.10.2020 tarihli "Uzayın Termonükleer  Gücü  Rusya" konu başlıklı yazımda belirtmemin bir nedeni vardır.  (Google)

Uzayda konuşlandırılmış, saklı ülkeye ait termonükleer güdümlü nanofüzelerden 1 tanesi, pratiğin teoriye ihanet edeceğini ispatlamak, insanoğlundan ayrılmak ve insanoğluna hakim olmak üzere kontrolden çıkarak, uzay boşluğunda kızgın ve öfkeli çip'li robot yönetimine geçmiştir.

Termonükleer füzenin uzayda infilak etmesi halinde, uzayda konuşlandırılmış bütün araçların can güvenliği kalmayacağı gibi, atmosferi ısıtarak dünyanın sonunu getirebileceği  nanorobot notu, tarafımca kayda değer görülmüştür.

Gelinen noktaya baktığımda, moleküler biyoteknoloji ile bilim ve teknolojinin yerde ve uzayda yaşanacak farklı garip olaylara olan bakış açısı değiştiğinden, insanların kendi sonunu hazırladığı spoiler analizime dikkat çekmek istedim.

İnsan kaynaklı eylem ve faaliyetlerle ozon tabakasının delinmesi, garip tabiat olayları ile iklim anomalileri yaşanması sonucu, insanların tabiata karşı olumsuz tutumuna karşı, tabiatın insanlara olan bakış açısının değiştiği tarafımca analiz edilerek, tabiatın cömertliği sona erdiğinden, doğa her şeyi zorlaştıracak ve tabiatın geri dönüşümü acımasız olacaktır.

Neticede;, Pratiğin aklını başını yok edecek nanoteknoloji felakete davetiye çıkarıp, biyoteknolojiye ihanet ettiğinden, insanoğlunun tekniğe hakim olma isteği kadar, tekniğin de insanoğluna hakim olma dönemi başlamıştır.

Sonuç: Tekniğin insanın denetiminden kaçıp kurtulma tehdit süreci başladığından, stratejik rekabete bağlı bilimsel çalışmalarla biyoteknoloji ile nanoteknoloji üstünlüğe sahip ittifaklı gelişmiş ülkeler, mesaisini boşa harcayan dışa bağımlı ülkeleri, tıpkı aslanın kendi yavrusunu bilerek ve isteyerek parçalayıp yediği gibi olacak zorlu süreç başlamıştır.

Bilgi ve yüksek takdirlerinize DİKKATLE ve ÖNEMLE saygılarımla arz ederim. 24.02.2021

 

Tahir ZAN
Ziraat Teknikeri

 

 


Bu yazı 67942 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM