Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tahir ZAN
ANTİ-UYDU TEKNOLOJİSİ
08.02.2017

Ziraat Teknikeri Tahir ZAN

ANTİ-UYDU TEKNOLOJİSİ

Bilim ve teknolojideki sıra dışı ilerlemelerle Dünyamız büyük değişim sürecine girmiştir.

Günümüzde ASKERİ ve TİCARİ teknolojik üstünlükler, hızla değişen ve gelişen UYDU TEKNOLOJİLERİ marifetiyle kazanılmaktadır.

Önümüzdeki kritik sürecin kendi seyrinde gitmeyeceği anlaşılmakla, uzay teknolojileri sayesinde saklı Ülke tarafından geliştirilen baş döndürücü ANTİ-UYDU TEKNOLOJİK silah sistemleri, anlaşılan saklı Ülkelerin telaş ve kaygıyla uykularını kaçırmıştır.

Deşifre etmemin nedeni; Günümüzde UZAY teknolojileriyle ANTİ-UYDU silah sistemlerinin geliştirildiğine dikkat çekmek istedim.

Çünkü; Seyir halindeki uçaklarımız sınır komşu Ülkelerde konuşlandırılmış balistik füzeler tarafından kilitlendiğinden, Ülkemizde yüksek irtifa HAVA ve FÜZE savunma sistemi zafiyeti yaşanmaktadır.

Yani misilleme yapma olanağımız hiç yoktur./kalmamıştır.

Bu anlamda; Ülkemizin FÜZE ve HAVA savunma sistemlerinin, gerek Amerika Birleşik Devletleri gerekse NATO Savunma ve Planlama Komite Ülkeleri vb. blöfe dayalı teknolojilerle, esasen faustla TEKNİK işlerin asla yürümeyeceği tarafımca çoktan fark edilmiştir.

Peki, nasıl olacak?

Ülkemizin UZAY ARAŞTIRMALARI KONUSUNDA stratejik planlı hedefi olacaktır.

Ülkemiz HAVA ve FÜZE SAVUNMA SİSTEMİ teknolojisini TESİS ETMEK, GELİŞTİRMEK ve YÜKSELTMEK zorundadır.

Ancak; HAVA ve FÜZE savunma sistemi tesis edilmesinde, saklı 1. Ülkelere karşı TEHDİT, 2. Ülkelere karşı DÜŞMAN oluşturacak görünmeyen STRATEJİK unsurlar dâhil, yüksek analiz edilerek yeniden masaya yatırılacaktır.  

27.05.2016 tarihli “Uzay Bilimleri Neden Önemsenmiyor” konu başlıklı yerel makalemde dikkat çekerek açık ve net açıklamıştım. (Google)

04.08.2016 tarihliUzayda Hipersonik Nükleer Strateji” konu başlıklı yerel makalemde önemle belirtmiştim. (Google)

Keza; 01.09.2016 tarihli “25 Mach-Sarrau Üzeri Füze ve Uçak Akrobasi Şovu” konu başlıklı yerel makalemde;

Dünyada ilk, uzayda konuşlandırılmış tüm ülkelerin füze savunma sistemlerini delebilecek kıtalararası insanlı/İNSANSIZ hipersonik teknolojik güce sahip, FÜZE ve SAVAŞ UÇAĞI saklı ülke tarafından test edilerek yüksek başarıyla gerçekleştiğinin bir nedeni var açıklamıştım. (Google)

Çünkü: Önümüzdeki kritik süreçte Ülkelerin geleceğini ANTİ-UYDU TEKNOLOJİK üstünlükler belirleyecektir./görülecektir.

Neticede: Bilim ve teknolojideki üstünlüklerle her bilgiye hızla ulaşılırken, NANO TEKNOLOJİ yani atom ve molekülleri kontrol edebilme becerisine dayalı endüstri üretim ve yatırımları artarak gelişecektir.

Sonuç: Bilgi etkileşim dijital teknoloji düzeyi gelişeceğinden, sıra dışı popüler bilgi dinamiğim mevcut olduğu halde, yetersiz ve plansız stratejilerle Ülkemiz geliştirilmiş ANTİ-UYDU TEKNOLOJİK sistemlerin gerisinde bırakılamaz.

ÜLKEMİZİN sürdürülebilir kalkınmasına, ekonomisine ve GELECEĞİNE etken Dünyadaki değişim süreci iyi ve doğru yönde yüksek analiz edilecektir.

Bilgi ve yüksek takdirlerinize DİKKATLE ve ÖNEMLE saygılarımla arz ederim. 04.01.2017

Tahir ZAN

Ziraat Teknikeri


Bu yazı 68089 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM