Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tahir ZAN
EKSTANTİF TARIM STRATEJİSİ
16.12.2016

Ziraat Teknikeri Tahir ZAN

EKSTANTİF TARIM STRATEJİSİ

Coğrafi ve topoğrafik yapısı ile ekolojik şartlara haiz elverişli iklim faktörleri sayesinde, Ülkemiz tarımda kalkınmayı amaç edinmiş bir tarım ülkesidir.  

Ülkemizin gerçeği yansıtılarak, SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMASINA esas, ekonomi ve iktisatta üretime ve tam istihdama dayalı kazançlı yatırımlara, kalıcı stratejik çözümlere engel, sağlıksız, plansız, sıkıntılı, sorunlu Ülkemize çok pahalıya mal olan GELENEKSEL TARIMDAN vazgeçmek zorundadır.

Ülkemiz tarımını sosyopolitik açıdan hızla geliştirmek üzere, Ülkemizin yeni hayatı ve umudu olabileceğine inandığım teknolojik modern makinalı tarıma dayalı EKSTANTİF TARIM STRATEJİSİ sıra dışı dinamik spoiler fikrim ortaya çıkmıştır.  

Peki nasıl olacak?

Dünyada ilk, bana ait yüksek tasarımlı fizibilitemin temelinde planladığım her işletmede doğal arıcılık, bitkisel, hayvansal üretim ile su ürünleri istihsali ZORUNLU olmakla, global SEKTÖRLE buluşturmak üzere mutlaka PAZAR EKONOMİSİ kurulacaktır.

Geleneksel tarımdan modern EKSTANTİF İŞLETMELERE dönüştürme yoluyla yaygınlaştırmak üzere, Ülkemizin çözümünde zorlandığı tartışılan TARIM bilinmeyen farkındalıklı vizyonla masaya yatırılacaktır.  

EKSTANTİF stratejiyle, ekonomik değeri bulunan tarımın sigortası konumundaki ÜLKEMİZ HAYVANCILIĞI sistemli, planlı, programlı, uygun yöntem ve metotla ihracata yönelik ulusal boyutta geliştirilerek, arıcılık, büyükbaş besi-süt, küçükbaş besi-süt, kümes hayvanları, kanatlı hayvanlar, deve kuşu, ipekböcekçiliği, tek tırnaklılar, domuz, salyangoz, karınca, solucan, göçmen kuşlar, tarla/deniz su ürünleri vb. ne varsa modernize edilecektir.

EKSTANTİF TARIM modeline dayalı Ülkemizi İHRACATÇI ÜLKE konumuna getirmek için, HIZLA GELİŞMESİ MÜMKÜN Ülkemiz HAYVANCILIĞINI geliştirmek üzere, Dünyada ilk ve tek Ülkemiz nüfusun 150 kat fazlası büyükbaş, 300 kat fazlası küçükbaş, 500 kat fazlası kümes hayvanları vb. evet yanlış duymadınız tarafımca hedeflenmiştir.

Standarda uygun TÜKETİCİ memnuniyetine dayalı, GÜVENİLİR bitkisel, taze sebze-meyve ve bitkisel-hayvansal İŞLENMİŞ ürünler ne varsa İÇ/DIŞ pazarlanmasında, DEVLETİMİZCE SAHİPLENEREK, esasen Devletimizce temin edilecek KARGO UÇAK FİLO imkânlarıyla KARŞILIKSIZ olarak yapılacaktır.

Neticede: Teknik yapıları, ekonomik güçleri ve teknoloji kullanımları yetersiz halde, modern olmaktan yoksun ilkel yöntemlerle sürdürülen GELENEKSEL TARIM yerine, yerel halkımıza yansıyacak POZİTİF ekonomik kalkınma modeline dönüştürmeye esas, bilimsel ve teknik olanakların kullanılacağı zorunlu ENTANSİF TARIMLA birlikte EKSTANTİF TARIM STRATEJİSİ  tarafımca ispat edilecektir.

Sonuç: ÜLKEMİZİN sürdürülebilir kalkınmasına, geleceğine, ekonomisine etken, Uluslararası SEKTÖRDE marka yapacak DOĞRUSAL ekonometri vizyonla başlangıçta ENTANSİF zorunlu olmakla, geliştirilmiş teknolojik yöntemlerin uygulanacağı bana ait EKSTANTİF TARIM STRATEJİSİNİN mali açıdan inanılmaz rantabl, yüksek kazançlı, işsizliği çözümleyecek, istihdamlı ve uygulanabilir olduğu görülecektir.

Bilgi ve yüksek takdirlerinize DİKKATLE ve ÖNEMLE saygılarımla arz ederim. 01.01.2016

Tahir ZAN

 Ziraat Teknikeri


Bu yazı 67900 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM