Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tahir ZAN
SÜPERSONİK TREN STRATEJİSİ
12.12.2016

Ziraat Teknikeri Tahir ZAN

SÜPERSONİK TREN STRATEJİSİ

İnsanoğlunun gelişen teknolojik üstünlükler marifetiyle, sınır tanımadan SES SINIRINI çoktan aşarak gittikçe daha da hızlandığı Dünyada yaşıyoruz.

Artan nüfusun ulaşım ve trafik sorununu çözmeye esas, Ülkemizin geleceğe yönelik sesten hızlı giden elktromanyetik hatlı SÜPERSONİK TREN stratejisi sıra dışı spoiler fikrim ortaya çıkmıştır.

Sesten hızlı süpersonik tren hattı tesis edilecek dinamik fikrimin temelinde, sıkıntılı ve sorunlu havayolu ile karayolu taşımacılığına alternatif, şehirlerarası güvenli ve daha hızlı taşımacılık yapılması tarafımca öngörülmektedir.

Peki nasıl olacak?

Dünyada ilk, yüksek teknolojiyle tesis edilecek süpersonik tren saatte 1.500 km. süratle, birbirine yakın şehirler arasında ise saatte 1.300 km. hıza ulaşacak biçimde tarafımca tasarlanmış olup, aynı anda tam 1.000.000 yolcunun ulaşım yapabileceği modern garlar yapılacaktır.

Yolculuk sırasında ses hızı aşılacağından, yüksek hızla seyir halindeki süpersonik trenin gelişmiş ileri teknoloji marifetiyle garda nasıl durdurulacağı tarafımca saklıdır.

İstanbul boğaz köprüsünün karayoluyla bazen 6 saatte geçilemediği Ülkemizde, ses hızını aşan sıra dışı süpersonik tren fikrimin temelinde, belirlediğim yer zemin koordinat üzerinde,

Ankara-İstanbul arası 450 km. mesafe 10 dakikada, Hatay/Belen-İskenderun ilçesi, Amanos dağı zemin yer sathı delinerek yapılacak 2 tüp tünel geçitle Hatay-İstanbul arası 1.130 km. mesafe ise tam 20 dakikada hem de şehir merkezine varılacak biçimde tarafımca sıra dışı planlanmış ve tasarlanmıştır.

Deşifre etmemin nedeni, Ülkemizde süpersonik trenler için uçaklarda olduğu gibi gerekirse 1 milibarlık düşük basınçlı tüplü tünellerde elektromanyetik raylar kullanılarak, yüksek hızlarda olası risklere karşı aerodinamik farklı testler tarafımca bizzat yapılacaktır.

Kimse kusura bakmasın, Ülkemizin her tarafında SESTEN HIZLI gidecek çok sayıda SÜPERSONİK tren hattı için HER ŞEHİR KENDİ ELEKTROMANYETİK RAY HATTINI kendisi tesis edecektir.

Neticede: Ülkemizde tesis edilen/edilecek 250 km./saat GÜYA hızlı tren hattı iptal edilerek yerine, Ülkemizin fark edilmeyen avantajlarına dayalı elektromanyetik raylı ses hızını çoktan geçen SAATE 1.500 KM. sürati aşan evet yanlış duymadınız SÜPERSONİK TREN stratejisi geliştirilmek üzere acilen masaya yatırılacaktır.

Sonuç: Ülkemizin geleceğine yönelik her gün aynı anda milyon insanın güvenle faydalanabileceği SÜPERSONİK TREN sistem ve teknolojisini acilen tesis etmek, geliştirmek ve yaygınlaştırmak zorundadır.

Bilgi ve yüksek takdirlerinize DİKKATLE ve ÖNEMLE saygılarımla arz ederim. 01.02.2016

Tahir ZAN

Ziraat Teknikeri


Bu yazı 67949 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM