Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tahir ZAN
HİDROJEN YAKIT STRATEJİSİ
31.10.2016

Ziraat Teknikeri Tahir ZAN

HİDROJEN YAKIT STRATEJİSİ

Günümüzde enerji kaynaklarının stratejik olarak görüldüğü ve değerlendirildiği bir Dünyada yaşıyoruz.

Geleceğin alternatifsiz olarak yöneleceği, yüksek performanslı yakıt olma özelliğine haiz tek alternatifli HİDROJEN YAKIT dönüşümüne geçişle,  ÜLKEMİZİN İNANILMAZ TASARRUF SAĞLAYACAĞI gerçeğine hazır olun.  

Bağımsız halde oldukça çok az olmakla, Doğada bileşik halde en çok bol miktarda bulunan, yani doğal yakıt olmayıp, değişik kaynaklar kullanılarak elde edilen sentetik yakıtlı Hidrojenin, enerji yakıt kaynağına nasıl ve ne şekilde dönüştürüleceği hayal edilemeyen yüksek bilgiye dayalı analizli fizibilite tarafımca gizli ve saklıdır.

Dünyanın PETROLDEN esasen ne denli PETROL KRİZLERİNDEN ve anlamsız PETROL SAVAŞLARINDAN kurtulmasına yönelik, petrole alternatif akaryakıt arayışlarına son verilmesi gerektiği sıra dışı spoiler fikrim ortaya çıkmıştır.

Dünya nüfusu hızla çoğalırken, petrol rezervlerin tükenmeye yüz tutması, artan çevre kirliliği ve yaşanan çevre sorunları, MALİYETLİ PETROL FİYATLARININ sürekli yüksek seyirde artış kaydetmesi vb. nedenlerle insanlar farklı alternatif arayışlara zaruriyet gereği mecbur kılınmıştır.

Sonsuz enerji ana kaynağı Güneş sistemi olduğu halde, PETROLÜN ÖMRÜ SONSUZ OLMADIĞINDAN, DÜNYA petrol kökenli yakıtlardan yani benzin, dizel, LPG, doğalgazdan, kömür vb. yakıttan vazgeçmek zorunda kalacaktır.  

Petrolden üretilen yan sanayi ham maddesi ayrık, Dünyamız temiz HİDROJENE zorunlu yöneleceğini büyük iddiayla sesleniyorum.

Günümüzde ömrü kısıtlı saklı KAYA PETROLÜ üretiminde artış yaşandığının tarafımca bilindiği ve takip edildiği, ancak; Dünyada yenilebilme özeliği bulunan HİDROJEN YAKITA zorunlu olarak geçişle beklenen değişim başarıyla başlamıştır.

Renksiz, kokusuz, tatsız, zehirsiz, yüksek enerji içerikli, yanıcı, (saklı ve gizli) BOR vb. farklı karışımlarda bile ani ve yüksek enerjide tutuşabilme özelliğine sahip, sudan üretilebilme ve tekrar suya dönüşebilme yapıda,

Doğamızda bileşikler halinde bulunan ve kullanıldığında çevreyi kirletecek (kayda değer görülmeyen kısmen) hiçbir atık bırakmayan Hidrojen, Doğamızın en temiz, bol ve en hafif kimyasal elementidir.

Neticede; Farkındalıklı, yüksek ve ileri spoiler bilgime dayalı, Alternatifsiz Hidrojen Yakıt Stratejimle, (Hidrojenle BOR vb. farklı elementlerin katılması saklı ve gizli kalmak kaydıyla) Türkiye’nin bu fırsatını değerlendirmek üzere acilen masaya yatırılarak, ÜLKEMİZİN KALKINMASI tarafımca öngörülmektedir.

Sonuç; Ülkemiz ekonomisi açısından, dışa bağımlılık yerine, çevre ve enerji problemlerini çözmeye esas petrole alternatif fırsat özelliği bulunan yenilebilir HİDROJENİN, yüksek ve ileri teknolojiler marifetiyle elektrik ve aydınlatma, tren, uçak, gemi, uzay araç ve mekikleri, 25 mach ve üzeri füzeler dahil, motorlu bütün araçlarda vb. her alanda kullanılması tarafımca hedeflenmiştir.

Bilgi ve yüksek takdirlerinize DİKKATLE ve ÖNEMLE  saygılarımla arz ederim. 18.08.2016  

Tahir ZAN

Ziraat Teknikeri


Bu yazı 67858 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM