Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tahir ZAN
STRATEJİNİZ DOĞRUYSA PRATİKLERLE KAZANIRSINIZ
08.08.2016

Ziraat Teknikeri Tahir ZAN

STRATEJİNİZ DOĞRUYSA PRATİKLERLE KAZANIRSINIZ

Ülkemizin gerek iç gerekse dış sorunlarına YÖN VEREN yüksek STRATEJİDEN mi kaynaklı, yoksa birlikte hareket etmeyen esasen sebebiyet veren ve hayati önem taşıyan sorunlu/sorunsuz PRATİKLERDEN mi kaynaklı olduğu yönde, strateji HİYERARJİSİ ne varsa masaya yatırılması gerektiği spoiler fikrim ortaya çıkmıştır.

Bana göre, STRATEJİ mantıktan yoksun veya STRATEJİ DÜZEYİ yetersiz kalmışsa, üst stratejiler iyi yönetilememişse veya doğru yönde yürütülememişse, ya da olası alt stratejiler üst stratejileri yanlış yönlendirmişse, ekonomide vb. yaşanan eksikliklere ve sıkıntılara bağlı, Ülkemiz çıkarlarının korunması ve güçlendirilmesinde sorun var demektir.

Yüksek STRATEJİNİN niçin yaratılamadığı negatif KAZANIMLARDAN bilinmekle, STRATEJİ  ne denli yıpratılarak ve İHANET edildiğinin sonra anlaşılması durumunda başarısızlıkla kaybettiğinizi anlarsınız.

Ülkemizin coğrafik, politik, jeopolitik, stratejik, jeostratejik konumu ve yapısı itibariyle, JEOPOLİTİĞİ size göre STRATEJİYİ BİLMEK asla YETMEZ,

Esasen bana göre GÖRÜNMEZ STRATEJİYİ çok iyi ANLAMAK gerekir. Evet yanlış duymadınız.

Aksi takdirde; Sratejiyi İNANDIRICI, stratejiyi GÖRÜNMEZ kılacak hangi bilgi, hangi bilim, hangi akıl ve zekanızla,  esasen ileri vizyonlu dinamik ve popüler üstün fikirleriniz, düşünce ve yetenekleriniz yoksa, BAŞARISIZLIKLA hem de vahim durumla kaybedersiniz.

Tıpkı tek göze sahip TEORİYE aykırılığı ve ihanet ettiği hiç kimse tarafından fark edilmeyen, sayısız göze sahip PRATİKLERİN can çekişmesi gibi.

Dolayısıyla STRATEJİK DERİNLİK yerine, neden ve nasıl sorunlu STRATEJİK BOŞLUK  açık ve net görünmektedir. Bilesiniz.

Deşifre etmemin nedeni, TEORİ ile PRATİĞİN UYUMSUZ yönde ilerlemesinin temelinde, esasen TEORİNİN niçin PRATİKTEN geçmediğine ve nasıl PRATİKTEN ÇIKMADIĞINA  dikkat çekmektir.

Peki nasıl olacak?

STRATEJİYİ GÖRÜNMEZ KILAN, sahip olduğum ekonomi vb. ne varsa İSPATLI akıl almaz yüksek dinamik spoiler bilgim gizli ve saklıdır.

Ülkemizin ekonomi vb. sıkıntılarını ve eksikliklerini doğru bilgiye dayalı vizyonla, genel ve toplum STRATEJİLERİNİ doğru YÖNDE ve doğru KARARLA YÖN VEREREK,

Ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine dayalı ÜST stratejinin ne denli uygulanabilir ve sürdürülebilir faaliyetlerle birlikte PRATİKTE kazanılması asla hayal değildir./mümkündür.

Günümüzde gerek ekonomi, kültür, iktisadi, ticari, bankacılık, para politikası, turizm, sanayi, enerji, kaynaklar, eğitim, bilim, teknoloji, üstün hukuk, tarım, ithalat-ihracat, istihdam, işsizlik ile gelir artırıcı faaliyetler,

Gerekse UZAY, savunma, askeri, beşeri, DİPLOMATİK, siyasi ve sosyal ilişkiler ile YATIRIM İMKAN VE OLANAKLARI ne varsa GELECEĞE DAYALI, hayatımızın işlevsel teorilerini,

İhtiyaçlar hiyarerşisi ve beklenti teorisi gereği, DAR ÇERÇEVEYLE sınırlandırılamaz./sınırlandıramazsınız.

Çünkü;  Üstün HUKUK sonradan ve arkadan değil, HUKUK HER ZAMAN ÖNDEN GİTMELİDİR.

Neticede; TEORİ ve PRATİĞİN birlikteliğine İNANARAK, TEORİK ve PRATİK UYUŞMAZLIKLARINI acilen çözüme kavuşturmaktan başka seçeneğimiz kalmamıştır.

Sonuç; Oldukça yüksek tasarımlı, stratejiyi görünmez kılan bilgiye sahip STRATEJİLERİNİZ DOĞRUYSA, sevgi, barış ve hoşgörüyle birlik ve beraberlik içerisinde, Saygın Ülkemizin BÜTÜNLÜĞÜNÜN korunması ve sağlanmasında BAŞARILI olunabilir, toplum kalkınması yaşanılabilir, akıl ve bilime dayalı PRATİKTE her zaman KAZANIRSINIZ.

Bilgi ve takdirlerinize DİKKATLE ve ÖNEMLE saygılarımla arz ederim. 11.07.2016

 

Tahir ZAN

Ziraat Teknikeri


Bu yazı 67774 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM