Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tahir ZAN
5 KAVANOZ BAL, 1 ARABA HEDİYE ÇEKİLİŞİ KAMPANYA HİLESİ
01.07.2016

Ziraat Teknikeri Tahir ZAN

5 KAVANOZ BAL, 1 ARABA HEDİYE ÇEKİLİŞİ KAMPANYA HİLESİ

Günümüzde T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ruhsatlı izni ile üretilmiş olduğu belirtilen ve halen 5 kavanoz bal, 1 kutu polen, 1 kutu arı sütü, yanına 1 araba çekilişi bileti hediye hepsi 100,00 TL. hem de televizyonlarda naklen verilerek izlenmektedir.

İyi de söz konusu balların insan sağlığını tehdit eden kalıntı içerdiği analiz verilerinden tespitli olduğu anlaşılmakla, yani güvenilir olmayan HİLELİ BAL olduğu halde, neden halen TV’lerde naklen verildiğini sorarlar? Böyle bir şey olabilir mi?

Balın teknik kriterleri ve değerleri bellidir. Balın reklama asla ihtiyacı yoktur.

Niçin yeterli denetimler yapılmıyor ve hiçbir önlem alınmıyor?

Çünkü; Günümüzde hileli ve şaibeli ballar ve gıdalar piyasalarda ve her yerde satılıyorsa, Türkiye’de GIDA GÜVENİLİRLİĞİ kalmamış demektir.

Bal arılarına şeker kaynaklı şerbet, şurup, kek vb. veriliyorsa, SAKİNLEŞME adı altında BAL ARILARININ GÖZLERİNİ KÖR EDENE KADAR her defasında sürekli DUMAN PÜSKÜRTÜLÜYORSA, olumsuz baskı ve işkencelere maruz bırakılıp rahatsız edilerek panik halinde bal arıları strese sokulmuşsa,

Keza; BAL ARILARININ YAŞAM ALANLARI, YAŞANILMAZ HALE GETİRİLMİŞSE, aç bırakılarak ve zora sokularak bal vermesi zorunluluğu dayatılmışsa, merak etmeyin kriterlerini kaybetmiş hakiki bal olmayacağı gerçeğine hazır olun.

Esasen Arcılık yapılan alanlarda, bitkisel üretime yönelik ölümcül kimyasallar kullanmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.

Bana göre, Hiç kimsenin asla Arı kolonisinden 1 adet arı bireyini bile kaybedecek lüksü yoktur./olamaz.

Çünkü; Büyük kısmı bal arılarını yönetebilme ve kullanabilme sanatını bilmeyen ve anlamayan arı üreticilerinden kaynaklı olmak üzere, yanlış ve hatalı tarımsal  faaliyette bulunan belalı üreticiler, çevreyi kirletenler, arılarla konuşamayanların yürüttükleri güya plan uygun metot ve yöntemler, suça göz yumanlar eklenince birlikte,

Arı kolonileri sönerek telef oluyorsa, görüleceği üzere hatırı sayılır arı kolonileri kendi ürettikleri balı kovanda bırakıp, bir daha geri dönmemek üzere, kovanı/bölgeyi hatta Ülkeyi terk ediyorsa büyük sorun var demektir.

Unutulan adalet dahil ne varsa herkes sorumludur. Bilesiniz. 

Neticede; MUKADDES BAL ARILARI HİÇ KİMSENİN KÖLESİ DEĞİDİR. Asla olmayacaktır. Hiç kimseye bal vermek zorunda da değildir.

Keza; Bal arıların metabolizması gereği, bal arılarının envari bitki çiçeklerinden topladıkları polen, bitki emvallerinden aldıkları bitki özsuyu ile edindikleri temiz suyla örtüşmektedir. (Nahl Suresi)

Bal arıları size bal veriyorsa, teori gereği bal arılarının ürettikleri balı kendilerine  bırakmak zorundasınız. Şekere, şerbete kek vb. asla ihtiyacı yoktur./olamaz. Nedenini açıklamıştım. “Spoiler Arılı Tarım Teorisi “ (Google)

Bal arılarını hangi vicdanla aç bırakarak, ana arıyı yumurtlamaya teşvik ederek vb.  sizin gibi düşünmediği zaman ise esasen açıklamak istemiyorum ama bilmeyenler için, deşifre etmemin nedeni, ana arıyı bilerek/isteyerek hem de binlerce arı kolonisi önünde göz göre göre merhametsizce öldürerek, gelecek kaygısıyla mecburiyet karşısında zora sokarak hileyle bal üretimine teşvik edilmesini Dünyaya seslenerek vicdanen, dinen ve  hukuken  asla kabul etmiyorum.

Hileli bu balı buyurun noter huzurunda şifalı ve mucizevi gıda olup olmadığını, hem de Dünyaya naklen izlettirerek önce arılara yedirelim. Bakalım yiyebiliyorlar mı? Büyük bir iddia ile görüleceği üzere bal arları bu hileli balı asla yemeyecektir./yemez.

Halen TV’lerden yayınlanan 5 kavanoz bal 100,00 TL. kampanyasını alın başınıza çalın. Yazıklar olsun.

Sonuç; Türkiye ekolojik şartlara haiz, elverişli iklim faktörleri sayesinde, tarımla kalkınmayı amaç edinmiş  bir tarım ülkesi olmakla, ARILI TARIMA İNANMAYAN BİR ÜLKE KONUMUNDAYIZ.

Bilgi ve takdirlerinize ÖNEMLE saygılarımla arz ederim. 15.06.2016

 

Tahir ZAN

Ziraat Teknikeri


Bu yazı 67879 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM