Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tahir ZAN
HATALARI YAŞAMAK İÇİN FIRSATA DÖNÜŞTÜRMELİ
21.06.2016

Ziraat Teknikeri Tahir ZAN

 

HATALARI YAŞAMAK İÇİN FIRSATA DÖNÜŞTÜRMELİ

 

İsteyerek ya da bilerek/bilmeyerek belki de düşünmeden yapılan hatalardan geçmişten ders alıp,/çıkarılarak, iyi/kötü hataların ne denli daima geleceğe bakılmaktan geçtiği gerçeğine dayalı olduğu zamanla anlaşılacaktır.

Gelinen noktaya baktığımda, bilinçli ya da bilinçsizce yaşadığımız Dünyaya sistematik hatalardan dolayı neden ihanet edildiğini sorarlar?

Çünkü; Sistematik hatalar düşünce sistemimizi etkilediğinden, hata yaptığınızı bildiğinizde, ÖĞRENMEK, YAŞAMAK ve SEVMEYİ unutup, esasen DOĞRULUK ve HAKİKATTAN uzaklaştığınızı anladığınızda ve fark ettiğinizde, kendi karanlığınızda kendinizi asla görmeyerek, kaybolup gidersiniz.

Kimse kusura bakmasın, hataları düşünerek hatalarla yüzleşin ki, hataların iyice öğrenilerek çözüme kavuşturulması gerektiği salt fikrim ortaya çıkmıştır.

Aksi takdirde hatalardan sonraki dönemi iyi yönetmez iseniz merak etmeyin dibe çöker, çamura saplanmanız kaçınılmaz olacak ve kendinizi aynada dahi tanıyamayacaksınız.

Düşünce sistemini ne denli kontrol etmek zorunda olduğunuzu yaşayarak öğreneceğiniz çok şey var. Siz BEYNİNİZİ KONTROL EDEMİYORSANIZ bana göre BEYNİNİZ SİZİ  KONTROL EDEMİYORSA sorun var demektir. Merak etmeyin başkasının sizi kontrol etmesi gerçeğine hazır olun.

Dini olarak sadece Mübarek RAMAZAN Bayramı ve KURBAN Bayramı olduğu halde, belli ki YETERİNCE  DERS  ALINMADIĞI bilinmekle ve anlaşılmakla,

Görüldüğü üzere; Her kesimde ve her konuda kabul edilemez hissiyat ve manidarla, vicdansızca ve merhametsizce kimlerden kaynaklı belli olan nedense affedilmeyen hatalara zemin hazırlandığı, yetkilendirilmekle göz yumulduğu, korunduğu, neden Ülkeye hizmeti geçen saygın insanların yıpratılarak, büyük yanlış ve hatalarla hem de acılar vererek/yaşatarak önemsenmediği, haklarının ve hukukun çiğnendiği, hataların insanları ne denli çileden çıkararak, insanlara pahalıya mal olduğu,/olacağı, negatif ivmenin sürekli ölümlerle sonuçlandığı çözüm üretilemeyen Ülkemizde yaşıyoruz.

“Yüce ALLAH” tarafından başkaca bir dini bayrama gerek görülmediğinden,  vay hukuksuz ve insancıl olmayan HATA yapanlara vay, vay, vay. 

Esasen DOĞRUYA ulaşana kadar FAYDALI HATA yapmaktan korkmayın, asıl tehlikeli olan İNSANCIL olmayan HUKUKSUZLUĞA, insana,/insanlığa KÖTÜ ve KASITLI YANLIŞ YAPMAKTAN uzak durulması gerektiği  spoiler salt fikrim gizli ve saklıdır.  

Çünkü tecrübe ile tecrübesizlik arasında yaşanan hatalarla karşılaştığınızda veya fark ettiğinizde, sizin veya başkasının, olması gereken hayat görüşün ve hayat tarzın ne denli önemli kriter olduğunu o zaman daha iyi anlarsınız.

Bilerek/isteyerek belli ki tecrübesizlikle insanlara yapılan hataların geri dönüşümü ve öcü acımasız olur./olmuştur./olacaktır. Bilesiniz.

Neticede; Hayat tecrübeden ibarettir. Bu anlamda hataları görüp ders alınmak suretiyle, esasen yapılan hataların tekrarlanmamsı kaydıyla, hataların öğrenilmesi öngörülmektedir.

Sonuç; Yaşamı HATA olarak asla göremeyiz. Çünkü; Hataları yaşamak için fırsata dönüştürmeliyiz. Yaşamın içinde olmakla, ne denli HATALARI  GÖRELİM ki, önce kendimizle, sonra gönülden sevgi, şefkat ve hoşgörüyle herkesle, esasen DOĞA ile barışmaktan başka seçeneğimiz kalmamıştır.

Bilgi ve takdirlerinize DİKKATLE ve ÖNEMLE saygılarımla arz ederim. 14.05.2016

 

Tahir ZAN

Ziraat Teknikeri


Bu yazı 67788 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM