Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tahir ZAN
KARADA SUNİ DALGA ENERJİSİ VİZYONU
25.04.2016

Ziraat Teknikeri Tahir ZAN

KARADA SUNİ DALGA ENERJİSİ VİZYONU

“Akdeniz tuzlu suyunu içme+kullanma suyuna farkındalıkla dönüştürme” ile elde edilecek Rüzgar+Güneş enerjisini, Ülkemiz dahil Ortadoğu’ya BEDAVA temin edebileceğimi ve nedenini belirtmiştim. (Google)

Geliştirilmiş yüksek teknolojiyle, bu sefer denizde değil, karada evet yanlış duymadınız, Dünyada ilk ve tek, KARADA oluşturulacak SUNİ DALGALAR marifetiyle, çok ucuz ENERJİ elde edilebileceğini beklenmeyen ve fark edilmeyen spoiler fikrimi ispat etmek olacaktır.

Büyük emek ve zahmetlerle hazırladığım maliyet, keşif özeti, metraj, fizibilite raporu bende saklıdır.

Peki nasıl olacak?

İskenderun Körfezi üzerinde belirlediğim KIYI yer koordinat noktasında ve kıyı derinliğinde deniz seviyesi altından başlanılmak üzere,

Akdeniz tuzlu suyunu yüksek basınçla, Amanos Dağı (Belen) altında tesis edilecek kanal tüp marifetiyle, Topboğazı mevkiinden başlanılmak üzere, yine yüksek basınçla 8-12 m. yükseklik kod farkıyla oluşturulacak sürekli suni dalgalar marifetiyle,

Amik Ovasına devamla, Asi Nehrine aktarılarak, Antakya şehir merkezi içerisinden Samandağ sahiline kadar tekrar Akdeniz’e ulaştırılması tarafımca öngörülmektedir.

Esasen saklı kalmak kaydıyla, tarafımca 2 katmanlı gizli vizyonlu akış planlanmıştır. Ancak önemli bir sorun vardı. Ters Osmoz yöntemine ihtiyaç hasıl olacaktı. Büyük uğraş sonucu Robot ve sensor sinyalleri ile hatasız başardım.

Saklı kalmak kaydıyla tarafımca fark edilen hiç kimse tarafından bilinmeyen çözümsüz değil bir hata daha var. %8 sapma olmakla üzerinde çalışıyorum ve önemsiyorum.

Kısaca izah etme zaruriyetimin nedeni, uluslararası düzeyde turizm patlaması yaşanacağı öngörümle, yoğunluğa bağlı tuzlu suyu alt akışla, az tuzlu/tuzsuz suyu üst akışla hem de lazerli ve Las Vegas ışıklı su gösterimli muhteşem GECE ŞOVLARI düzenlenecektir.

Tarımsal sulamada kullanılmak üzere, arıtılmış su Asi Nehir yatağının her iki yakasında hem de her 1 km. mesafede olmak üzere, tarımsal amaçlı hizmete sunulacaktır.

Belirlediğim yer koordinatlı noktalar arasında zemin sathında dalgakıran tesis edilecektir. Bir kısım tuzlu suda ve tatlı suda ayrı ayrı su kayağı dahil sportif etkinlikler yanı sıra su ürünleri istihsali ve üretimi gerçekleştirilecektir.

Yükseklik kod farkları, tuzlu su/tatlı su akışları görselli, turizm, balıkçılık, sportif faaliyetler vb. yüksek hassasiyetle ve dikkatle tarafımca üstün planlanmıştır.

Proje kapsamında bir kısım kapalı kanal tüp, açık kanal olmakla, esasen Hatay/Asi nehir yatağının sadece bir kısmı zorunluluk gereği YATAY S harfi şeklinde betonarme ile biçimlendirilecektir.

Asi nehir yatağı ve çevresi modern, peyzajlı mimari ve amaca uygun düzenlenecektir.

Suni dalgalar marifetiyle, yüzeysel ve su altı suni dalga basıncına dayalı üstün teknolojik dalga enerji santrallerini kapsayan makinalar marifetiyle, kesintisiz ve çok ucuz enerji üretebileceği hedeflenmiştir.

Projede öngördüğüm yatırımların ve artırım olanaklarının gerçekleşmesi halinde, göreceksiniz ki Ülkemiz ekonomisine yönelik beklenmeyen olumlu katkı sağlayacak, fizibilitesinin rantabl olduğu, faydasının yılın ilk çeyreğinde kendini amorti edeceğini en ufak tereddüt olmadan dünyaya ispat etmek olacaktır.

Çünkü; Günümüzde, enerjide dışa bağımlılık yerine, geleceğe yönelik yeni, temiz, alternatifli, kesintisiz, farkındalıklı ve yenilebilir enerji üretim teknolojileri geliştirmekten başka seçeneğimiz kalmamıştır.

Dünyada ilk ve tek, “Karada Suni Dalga Elektrik Santrali” gerçekleştirilmesi umuduyla, Bölgemize/Ülkemize adıyorum.

Sonuç; Çapraz ve ters spoiler fikrimin temelinde, dalga enerjisinin çok ucuz bir enerji kaynağı olduğu anlaşıldığından, suni dalga enerjisinin yalnızca ilk yatırım maliyeti dışında ucuza çalışacak olması,

İnsan, bitki, hayvanların yaşamlarına ve tarım alanlarına herhangi zararı asla olmayacağı, içerisinde tarımsal su ürünleri istihsali ve üretimin rahatlıkla yapılabileceği nedeniyle neden ve niçin tercih edildiğini ispat etmek olacaktır.

Bilgi ve takdirlerinize  ÖNEMLE  saygılarımla arz ederim. 15.04.2016

Tahir ZAN

Ziraat Teknikeri


Bu yazı 55699 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM