Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tahir ZAN
BAŞARISIZ BAŞARININ UMUTSUZ GELECEĞİ
07.12.2015

Ziraat Teknikeri Tahir ZAN

BAŞARISIZ BAŞARININ UMUTSUZ GELECEĞİ

Akıl ve mantıkla, zekamızı geliştirebilme ve kullanabilme beceri, kabiliyet  ve sanatını, üstün bilgilere dayalı güzel düşüncelerimizle, ileriyi hatta daha da ileriyi ve geleceği düşünerek, en iyi ve acımasız öğretmenin deneyim olduğunun  bilinciyle,

Neden gittikçe yükselen olumlu doğru yönde düşünerek karar ve yön verilmesi gerektiği gerçeğinin temelinde,

Çünkü; Yeteneklerimizin bizleri nasıl ve ne şekilde, hangi yere ve yöne, pekala nereye kadar götürebileceği ve varsa hedeflenen hangi noktayı görebilmeye dayalı, oldukça güya planlı düşüncelerimizle, ders alınmış başarısızlık başarılı olunmakla, başarısız başarılı umutsuz sonuç yerine, neden geleceğe umutla başarılı sonuç alınabileceği hedeflenmelidir.

Aksi takdirde; Gizli ve saklı asla görünmeyen zeka ve mantığa dayalı inanılmaz aklımız, göreceksiniz ki gün gelir ya cenneti cehenneme çevirebilir ya da cehennemi cennet yapabileceğini bilesiniz.

Bana göre, Çağdaş uygar medeniyetler seviyesine gelebilmek için, insanların değişebilecek engin düşünceleri olmakla, oldukça mesajlı ve anlamlı “YÜCE ALLAH’ın ilhamıyla hareket eden mukaddes bal arıları” yönüyle düşüncelerin değişebileceği gerçeğinin temelinde bunda bir ders vardır.

İnsanların geleceğe yönelik güzel umutlarında, dünyamızın hep acılarla dolu olmasına yönelik, nedense güller hep dikenli durumdadır.

Bunun için hiç yakınmanıza ve de söylenmenize asla gerek yoktur.

Çünkü; Aradığınızı bilemez iseniz, bulduğunuzu da asla anlamayacağınızdan dolayı, evdeki hesabınız çarşıya hiçbir zaman uymayacaktır.

Tıpkı; Esen aynı rüzgarla bir teknenin güneye, diğer bir teknenin ise kuzeye gitmesini sağlayan rüzgarın asla olmadığını, kimsenin aklına gelmeyen yelken ile yönlendirildiği gerçeğinin fark edilememesidir.

Sonuç; Rüzgarın yönünü tayin edemezsiniz, fakat geminin yönünü rüzgara göre değiştirmek zorundasınız.

Bilgi ve takdirlerinize dikkatle ve önemle saygılarımla arz ederim. 04.12.2015

 Tahir ZAN

Ziraat TeknikeriBu yazı 53298 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM