Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
YENMİŞ: “SEÇMELİ DERS”OLARAK ARAPÇAYI TERCİH ETMELERİNİ SAĞLAYALIM”
GÜNDEM
2023-01-31 10:25

YENMİŞ: “SEÇMELİ DERS”OLARAK ARAPÇAYI TERCİH ETMELERİNİ SAĞLAYALIM”

YENMİŞ: “SEÇMELİ DERS”OLARAK ARAPÇAYI TERCİH ETMELERİNİ SAĞLAYALIM”

İskenderun Alevi Kültürünü Araştırma Derneği (AKAD) Başkanı Nihat Yenmiş, yaptığı açıklamada “ Seçmeli ders seçiminde Arap Alevi öğrencilerinin Anadilimiz olan Arapça dersini “ SEÇMELİ DERS”olarak  tercih etmelerini sağlayalım” dedi.

Yenmiş açıklamasının devamında “ Sayın Anneler, Babalar, Öğrenci velileri, Okul Müdürleri, İl ve İlçe Milli eğitim müdürlüklerine ve öğretmen Sendikalarına açık dileğimizdir.

İskenderun ,Arsuz ,Samandağ, Defne Ve Antakya Merkez Ve Köy yerleşkelerinde bulunan okullarda Seçmeli ders seçiminde Arap Alevi öğrencilerinin Anadilimiz olan Arapça dersini “ Seçmeli ders”olarak  tercih etmelerini sağlayalım. Özellikle Arap Alevi Öğrencilerin ve öğrenci velilerinin seçmeli Ders Tercihlerine saygılı olalım ve anadilleri ile Eğitim hakkını savunalım… Bu yasal bir hak olarak Devletin öngördüğü bir uygulamadır…Öğrenci velilerine ve öğrencilere Seçmeli ders paketi dayatmayın. 2023 -2024 Eğitim-Öğretim yılında uygulamaya konulacak seçmeli ders tercihlerini,  Veliler okullarında yapılmasi gerekiyor. Bütün okuldan sadece 10 öğrencinin seçmesi durumunda dahi “Sınıf açılması hakkı doğmaktadır“Tüm Alevi Anne ve Babalar ile kardeşlerimize “ anadilleri olan Arapça seçmeli dersi tercih etmelerini özellikle rica ediyoruz”


Bu haber 119 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM