Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI.
GÜNDEM
2022-11-24 12:11

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI.

    24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Samandağ Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni gerçekleşti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunumu ile başlayan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Yaşar gerçekleştirdi.  Öğrenciler Samandağ kaymakamı Murat Kütük’ü buket çiçekle karşıladı. 

Kültür Merkezinde devam eden Yüksel Acun Anadolu  Lisesin öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı etkinlikte  günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yüksel Acun Rehber öğretmeni Murat Özen yaptı. Adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleşti. Oratoryo  duygulu anlar yaşattı. Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri verildi. Yüksel Acun Anadolu  Lisesi öğrencilerinin hazırladığı solo ve  Koro şeklinde  müzik şöleni etkinliğe renk kattı.  Dereceye girenlere protokol tarafından ödül verildi

Etkinliğe Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı yardımcısı eğitimci  Tahsin Demir, Cumhuriyet başsavcısı Mehmet Onurkan  Gülderen, İlçe Jandarma Bölük komutan jandarma binbaşı Servet Arslan,  Samandağ Sahil Güvenlik komutanı, Mevlüt Mercan,  İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık,  Samandağ vakıf müdürü Uzay Fırıncıoğulları, AK Parti Samandağ İlçe başkanı Semir Özdemir, AK Parti Samandağ koordinatörü Hasan Arslan, İYİ Parti Samandağ İlçe başkanı Av. Elanur Habip,

Samandağ esnaf Odası başkanı Refik Gümüşoğlu, Terziler odası başkanı Ali Doğru,  Kuaförler odası başkanı  Nadir Açıkgöz, ADD Samandağ şubesi başkanı Atiye Sönmez Erdoğdu, CHP Gençlik kolları başkanı Yüksel Berber, Muhtarlar, Gaziler,  Daire Amirleri, Banka Müdürleri,ve çok sayıda vatandaş katıldı.    Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Yaşar yaparak şunları söyledi: “Konuşmamın başında bazı kahramanlarımızın aziz hatırasını anmak istiyorum: Necmettin YILMAZ, Şenay Aybüke YALÇIN, Ali YILDIRIM, Elif LIVAN ve daha nice eğitim şehidimiz.. son olarak da Ayşenur ALKAN. Her eğitim şehidimiz eğitim ordumuzun unutulmayacak kahramanlarıdır. Aziz ruhları şad olsun. Mevlana'yı, Yunus Emre'yi, Hacı Bektaş-ı Veli'yi, Ahmet Yesevi'yi, Mimar Sinan'ı yetiştiren öğretmendir. Öğretmenlik, bir bahar güneşi gibidir; Nasıl can verirse güneş havaya, suya, toprağa... Nasıl fer verirse bahar için kışın ayazında donmuş doğaya! Öğretmen de öyle can verir bir topluma.

Üzerinde yaşadığı toprakların maneviyatını bilen, yılmadan çalışan, Asım'ın Nesli gibi bir gençlik sizin sayenizde yetişiyor. Sizlerin yetiştirdiği yüreği vatan sevgisi ile dolu öğrencilerimizle Güçlü Türkiye yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Değerinizi bir güne sığdırmak, birkaç cümle ile anlatmak olanaksız.

Çok kıymetli öğretmen arkadaşlarım; Şeyh Edebali'nin dediği gibi yükümüz ağır, işimiz çetindir. Üzerimize aldığımız bu kutsal görevi layıkıyla yerine getirebilmek için bütün gayretimizle çalışmalı; mesleğimizin bizlere, ülkemizi hatta bütün dünyayı ilgilendiren sorumluluklar yüklediğini hiçbir zaman unutmamalıyız.Başöğretmen Atatürk "Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" Sözleriyle biz öğretmenlere çok önemli bir misyon Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımızın  öğretmenler gününü kutlarken, başta Büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK ebediyete intikal etmiş, şehit olmuş tüm öğretmenlerimizi saygı ile anıyorum, ruhları şad olsun diyorum.


Bu haber 119 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM