Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
KATİYEN ÖLMEYECEKSİN” İSİMLİ TİYATROYA YOĞUN İLGİ
GÜNDEM
2022-11-23 09:08

KATİYEN ÖLMEYECEKSİN” İSİMLİ TİYATROYA YOĞUN İLGİ

KATİYEN ÖLMEYECEKSİN” İSİMLİ TİYATROYA YOĞUN İLGİ

Hatay’lı Tiyatro sanatçısı Günay Turgut’un kaleme aldığı ve Kızılay’ı konu alan “Katiyen Ölmeyeceksin” isimli tek kişilik gösteri Tiyatro severlere duygu dolu anlar yaşatarak, büyük beğeni aldı.

Kuruluşundan bu yana Hilal-i Ahmer’in Kadınları, Hemşireleri ve Gönüllülerini konu alan oyunda ;

Savaş meydanlarında yaralanan askerlere fedakarca yapılan yardımların ve o dönemde kaynayan kazanlarla bir çok insana ulaşıldığının en önemlisi de  İyiliğin Gönülden gelen en büyük servet olduğunun önemine dikkat çekildi.

Oyunun ardından sanatçı Günay Turgut’a Antakya Şube Başkanı İsmail Duyar tarafından Çiçek ve Kızılay Hatay Şubesi Başkanı Kudret Özbakış tarafından Plaket takdim verildi.

Özbakış, sanatçı Günay Turgut’a teşekkür ederek, “Hemşehrimiz Günay Turgut hanımfendiyi bu anlamlı oyunu için kutluyorum.  Bu oyunu bizlerle buluşturduğu ve Kızılay’ın hayatımızda ki yerini bizlere tekrardan hatırlattığı için çok teşekkür eder, kendisine sanat hayatında başarılar dilerim.” dedi.

    Gösteriye Kızılay Antakya Şube Başkanı, Kızılay Kırıkhan Şube Başkan Vekili, Yönetim kurulu üyeleri, Kızılay Gönüllüleri, Kutup Yıldızı Dernek başkanı, Engelliler Dernek başkanı, Tugva Başkan Vekili ve çok sayıda vatandaşımız katılım gösterdi.


Bu haber 92 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM