Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
BÜTÜN ANKARA'NIN KONUŞTUĞU HATAYLI HAYIRSEVER ALİ GÜMÜŞ'TEN ALKIŞLANACAK HAREKET
GÜNDEM
2022-08-12 08:14

BÜTÜN ANKARA'NIN KONUŞTUĞU HATAYLI HAYIRSEVER ALİ GÜMÜŞ'TEN ALKIŞLANACAK HAREKET

BÜTÜN ANKARA'NIN KONUŞTUĞU HATAYLI HAYIRSEVER ALİ GÜMÜŞ'TEN ALKIŞLANACAK HAREKET

Ankara'da faaliyetlerini sürdüren Hataylı hayırsever iş insanı Ali Gümüş, 1000 yetim çocuğu misafir ederek hediyelerle sevindirdi.

Yıllarca hasret kaldığı Hatay'a uzun süre sonra gelerek 50'den fazla adak kurbanı keserek ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşın yüzünü güldüren Gümüş, ayağının tozuyla döndüğü Ankara'da da dev bir organizasyona imza attı. 1000 çocuğu Ankara'da Joseph'n Cafe'de ağırlayan hayırsever iş insanı Ali Gümüş, 1000 yetim çocuğa önce yemek ısmarladı. Ardından tek tek sohbet ederek başlarını şefkatle okşayan Gümüş, yetim ve öksüz çocuklara özel olarak aldığı eşofman, spor ayakkabı ve kitapları da hediye ederek yüzlerini güldürdü. Ankara'da yaptığı hayırlar vesilesiyle yakından tanınan Ali Gümüş, imza attığı dev organizasyonla bir kez daha takdir topladı.

   Ali Gümüş'ün davetine ayrıca Uluslararası işitme engelliler Federasyon Başkanı Pelin Aslan, Eğitim Danışmanı Şakir Zencer, Joseph'in Cafe işletmecisi Yusuf Duman da katılım gösterdi.

GÜMÜŞ: "YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER"

Hz. Ali'nin "Yetim gülerse dünya güler" şiarını örnek aldığını belirten Gümüş,ayni zamanda Kurani Kerimde. bakara süresi 220 de yazilmiştir. Gümüş’ün. yaptığı bu hayırların süreceğini belirtti. Bu ülkenin insanından kazandığını, ülkedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtmayı gelenek haline getirdiğinin altını çizen ve hayır yaptıkça kendini daha mutlu hissettiğini ifade eden Gümüş, "Bizler Hz. Ali'nin yolundan gidenleriz. Yetim gülerse dünya güler şiarıyla hareket ediyoruz ve hayrımızı Allah rızası için yapıyoruz. Bugün de 1000 yetim ve öksüz çocuğumuzla bir araya geldik. Onlara unutamayacakarı bir gün yaşatmak istedik. Çocuklarımızı hamam, yüzme havuzu ve saunaya götürdük, ardından da sıcak yemekler ikram ettik. Spor eşofmanları, ayakkabı ve kitaplarımızı da hediye ederek gönüllerini hoş tutmak istedik. Onlar bize emanettir. Programımıza katılan tüm çocuklarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyor ve bu tür programları her fırsatta tekrarlayacağımızı ifade ediyorum. Onlar, bizlere Allah'ın emanetleridir. Hz. Ali'nin de buyurduğu gibi kim bir yetimin başını okşarsa ona cennet nail olunur. Allah yaptığımız hayırları kabul etsin inşallah" dedi.

ASLAN: ALİ GÜMÜŞ'E KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM

. Uluslararası engelliler Federasyon Başkanı Pelin Aslan programda yaptığı açıklamada; "Hayırsever iş adamımız Ali Gümüş'ün etkinliğinde çocuklarımızla bir araya geldik. Kendisi bu program için Hatay'dan Ankara'ya geldi. Yetim çocuklarımızı bir araya getiren Ali Gümüş'e tüm çocuklarımız adına bu duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

GÜMÜŞ: "YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER"

Hayısever iş insanı Ali Gümüş de yaptığı açıklamada; "12 yıldan bu yana Ankara'dayım. Yetimler gülerse dünya güler sloganı çerçevesinde bu programı hazırladık. Siz evinizde sıcak yatağınızda, sıcak yemeğinizi ekmeğinizi yerken yetimhanede çocuklar yataklarının kenarına anne yazıyor. İyilik dünyayı kurtaracak. Programlarımıza katılan ve emek veren herkese teşekkür ederim" dedi.

DURMAZ: ALİ GÜMÜŞ'ÜN DUYARLILIĞI ÇOK ÖNEMLİ

Ankara'nın Çankaya ilçesinde etkinliğin yapıldığı mahallenin muhtarı Nesibe Durmaz da programda; "Mahallemizde bulunan cafede Ali Gümüş'ün şehit çocuklarına verdiği yemekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Her zaman da kendisini tanımaktan ve birlikte çalışmaktan dolayı çok memnunum. Program için kendisine teşekkür ederim" şeklinde konuştu. 

ŞAHİN: ALİ GÜMÜŞ'ÜN HAYRININ KABUL OLMASINI DİLERİM

Etkinliğe katılan ve duygusal anlar yaşayan. Emniyet müdürü Mustafa Şahin; "Bu programı düzenleyen Ali Gümüş'e teşekkür ederim. Belki de buradaki çocukların hiçbirini tanımaz ama böyle bir hayra vesile olduğu için kendisini kutluyorum. Allah kötülere fırsat vermesin ve Ali Gümüş gibi iş insanlarının sayısını arttırsın" dedi.

ÇELİK: ALLAH ALİ GÜMÜŞ GİBİLERİN SAYISINI ARTTIRSIN

İyiliğe Uzanan Eller Derneği temsilcisi Erhan Çelik de programı düzenleyen Ali Gümüş'e teşekkürlerini sundu. Kendi bölgelerinde 1000'e yakın yetim çocuk olduğunu kaydeden Çelik, "Allah Ali Gümüş gibi insanların sayısını arttırsın" dedi.

Eğlenceli geçen programda çocuklar da kendilerini ağırlayan Ali Gümüş'e teşekkürlerini sundular.


Bu haber 272 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM