Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
“TERÖRÜ BİTİRMEK: SURİYE HÜKÜMETİ İLE ANLAŞMAKTAN GEÇER”
GÜNDEM
2022-08-02 17:53

“TERÖRÜ BİTİRMEK: SURİYE HÜKÜMETİ İLE ANLAŞMAKTAN GEÇER”

“TERÖRÜ BİTİRMEK: SURİYE HÜKÜMETİ İLE ANLAŞMAKTAN GEÇER”

Vatan Partisinin aylardır yürüttüğü NATO'dan çıkalım, PKK terör örgütünü ezelim, NATO'dan çıkalım FETÖ terör örgütünün kökünü kazıyalım, kampanyaları devam ediyor.

   Hatay'da NATO'dan çıkalım kampanyası İskenderun'da bildiri dağıtıldı ve havuzlu çarşıda imza masası ile mücadele sürdürüldü. Hatay'ın Erzin, Dörtyol, Payas ve Antakya'da bildiriler dağıtıldı, esnafla görüşüldü. Son olarak Samandağ ilçede bildiri dağıtıldı ve Abdullah Cömert Parkında masa açılarak NATO'dan çıkılsın kampanyası sürdürülüyor.

  Vatan Partisi Samandağ ilçe başkanı Av.Edib Hadimoğulları, imza masasının açılışında dikkat çektiği sınır illerindeki sığınmacı yoğunluğu ve Suriye rejimi ile Türkiye'nin direk görüşmemesi terörün bitirilmesine zarar vermektedir.”dedi.

   Hadimoğulları açıklamasının devamında  "Sınır illerimizde bazı siyasi partiler ve provokatörler Suriyeli sığınmacıların ülkelerine gönderilmesi adı altında, Suriyeli sığınmacılara karşı düşmanlığı ve saldırganlığı körüklemektedir. Bunun doğru olmadığını söylüyoruz. Hatay sığınmacı açısından üçüncü kalabalık illerimizden biridir. Sığınmacı sorunu ciddi sıkıntılar yaratmaktadır. Ancak: "Kamyonlara bindirip, sınır dışı edeceğiz" mantığı doğruyu ifade etmiyor. Yine hükümetin "Sınırlarımızda güvenli bölgeler yaratarak, oralara yerleştireceğiz" görüşü de büyük bir yanlıştır. Türkiye-Suriye sınırında 900 kilometre güveneli bölge yaratılacak, sonra oralara okul, yol, su ve diğer ihtiyaçlar derken orası Türkiye'nin sırtında bir yeni alan yaratılmış olacaktır. Terör örgütü PKK/PYD 30 kilometre içeri süpürülecek ama halen komşumuz olacaktır. Bunun en ucuz ve en basit çözümü Suriye hükümeti ile anlaşıp, Amerika'nın denetiminde terör örgütlerinin bulunduğu yeri Suriye rejimi ile ezmektir. Suriye zaten bu konuda açıklamalarında sıcak baktığını ifade etmişlerdir. Bizim de Rejim düşmanlığı yerine Rusya'nın önerdiği ve Suriye hükümetinin sıcak baktığı 'terörü birlikte bitirelim' anlayışını hayata geçirelim" dedi.

NATO BİR EŞKİYA ÖRGÜTÜDÜR.

Hadimoğulları NATO'nun bir eşkiya örgütü olduğunu ve NATO üyesi ülkeleri denetimi altında tutmak için kurulduğunu ifade etti. "Dişişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun  'PKK ve PYD'nin Suriye topraklarından temizlenmesi için Rejimi destek veririz' açıklamasını son derece önemli görüyor ve destekliyoruz. Türk milleti NATO'nun gladyo, dolar saltanatı olduğunu bilmektedir. NATO faili meçhul cinayetlerin sorumlusudur, NATO darbelerin başındadır. NATO Madımmakta canlarımızı yaktı, Başbağlar köyünde köylümüzü kurşuna dizdi. NATO Ergenekon ve balyoz tertipleri ile Türk Ordusunu hapis etti. 15 Temmuz darbesi ile Türkiye'yi teslim almaya çalıştı, PKK terör örgütüne tırlarlarla silah verdi. Bütün bu düşmanlıkları yapan NATO'dan çıkmak güvenliğimiz ve birliğimiz için şart olmuştur. NATO ve Amerika Türkiye'ye yönelen tehditlerin kaynağıdır, bunun için NATO'dan çıkalım, Amerikan belasından, PKK/FETÖ terör örgütünü bitirelim" çağrısında bulunan Hadimoğulları vatandaşların Vatan Partisinin kampanyasına destek vermeye ve imza masalarına gelerek, imza atmalarını istedi.


Bu haber 87 kez okundu.

SON YORUMLAR

Samandağ Gazetesi Her Hakkı saklıdır © 2015 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ALPTASARIM